Ankara’nın Çubuk ilçesindeki lise ve dengi okullarda öğrenim gören gençlerin sosyal, kültürel açıdan gelişimlerine katkı sağlamak ve ilçe yönetimine dahil etmek amacıyla faaliyete geçen Çubuk Kent Konseyi Gençlik Meclisi , 2. dönem seçimlerini yaptı.

Çubuk Kent Konseyi tarafından ilk olarak geçen yıl kurulan ve kurulduğu tarihten bu yana Çubuklu gençlerin sesi olmaya devam eden Gençlik Meclisi , yeni dönem meclis üyelerini ve yürütme kurulu üyelerini seçmek amacıyla toplandı.

Çubuk Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen meclis toplantısına 25 genç katıldı. Gençlik Meclisi ‘ne farklı okullardan katılan 10-17 yaş aralığındaki lise ve dengi okullarda öğrenim gören gençler, birbirlerini etkilemek ve oy toplamak için konuşma yaptı.

Adayların kendilerini tanıtmasının ardından açık oylama usulüyle yapılan seçimde, Aytekin Mert Çelik Meclis Başkanı, Fatih Yalama Başkan Vekili, İbrahim Dayı, Fatma Usta, Ümmühan Telliyurt ile Zekiye Yaman başkan yardımcıları, Emre Aydoğan ve  Metin Geridönmez ise katip seçildi.

Çelik, seçim sonrası yaptığı konuşmada, meclis başkanı olarak seçilmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Daha sonra Çelik başkanlığında toplanan ikinci oturumda, meclis üyeleri ve yürütme kurulu tarafından verilen önergeler oylandı.