Çubuk Madeni ve Ağaç İşleri Odası Başkanı Selahattin Kalaycı, “Güzel, donanımlı, içinde her türlü tertibatı bulunan büyük bir sanayi sitesine ihtiyacımız var.” dedi.

Çubuk Sanayi Sitesini ziyaret ederek esnafın sorunlarını dinleyen Kalaycı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sanayi sitesinin esnafın ihtiyacını karşılayamaz duruma geldiğini belirtti.

Sanayinin altyapısının yetersiz ve kiraların çok yüksek olduğunu savunan Kalaycı, artık yeni bir sanayi sitesinin planlanmasının ve kurulmasının zaruret olduğunu belirterek,

“Şu anda sadece bizim oda olarak 300 aktif üyemiz var. Bu üyelerimizin tamamı sanayide ve bu sayıya şirketler ve diğer odalara kayıtlı esnafımız dahil değildir. Oda olarak her geçen gün üye sayısı da artan bir potansiyele sahibiz. Esnafımızın, sanatkarımızın dükkan sahibi olması lazım.”

diye konuştu.

Çubuk esnaf ve sanatkarı için yeni bir sanayi sitesi oluşturulması gerektiğini dile getiren Kalaycı, şunları kaydetti:

“Güzel, donanımlı, içinde her türlü tertibatı bulunan, güvenliğin had safhaya çıktığı, esnafın can ve mal güvenliğini en iyi şekilde koruyabilecek, sağlık merkezi, endüstri meslek lisesi, çıraklık eğitim merkezinin de içinde bulunduğu büyük bir sanayi sitesine ihtiyacımız var.”