Çubuk Belediye Başkanı Acehan, gübre üreticileri 'yle
Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, hayvansal gübre üreticileriyle bir araya gelerek, hayvansal atıkların biyogaz tesisinde işlenerek elektrik enerjisine dönüştürülmesi konusunda çalışma başlatılmasını istedi. ( Hüseyin Yiğiner - AA )

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, gübre üreticileri’nden hayvansal atıkların biyogaz tesisinde işlenerek elektrik enerjisine dönüştürülmesi konusunda çalışma başlatılmasını istedi.

Çubuk Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıda gübre üreticileri’yle biraraya gelen Acehan, yaptığı konuşmada, hayvancılığın ilçe ekonomisine çok büyük katkısı olduğunu ve bu katkının artırılarak devam etmesi için de hayvan atıklarının çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi gerektiğini söyledi.

Gübre üreticilerine biyogaz tesisi kurmaları tavsiyesinde bulunan Acehan, bu konuda belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Toplantıya Zabıta Müdürü Ahmet Karakuş, Sağlık İşleri Müdürü Topçu ve gübre tesisi işletmecileri ile nakliyeci esnafı katıldı.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bekliyoruz...