Karadeniz’in güzel sesli, 1972 doğumlu şarkıcısı Kazım Koyuncu, 33 yaşındayken akciğer kanseri sebebiyle yaşamını yitirmişti.

Geleneksel Karadeniz müziği ile Rock’n’Roll müziği sentezleyerek kendi tarzını yaratan Laz müzisyen Kazım Koyuncu ölümüyle Türkiye’yi yasa boğmuştu. Müzikleriyle bıraktığı etki hala devam eden müzisyenin, ölümünden sonra da albümleri üzerinde çalışmalar sürmüştür.

Aramızdan ayrılışının 11. yıl dönümünde 24 Haziran (bugün) Kadıköy’de anılacak. Kadıköy Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleştirilecek anma konserinde Çocuk Kalbim Seni Söyler Korosu, Koyuncu’nun şarkılarını söyleyecek. 24 Haziran Cuma günü saat 21:30’da başlayacak “Kazım Koyuncu Şarkıları” konserinin orkestra şefliğini Turhan Yükseler üstleniyor. Orkestrada Koyuncu’nun yanında kendisine eşlik eden müzisyenler de olacak.

Çocukların Sesinden Kazım KoyuncuKonserde Nejat Yavaşoğulları, Şükriye Tutkun, Emre Altuğ, Ayça Varlıer, Selçuk Balcı, Seyfi Yerlikaya, Cem Cücenoğlu, Taylan, Manuş Baba da, Çocuk Kalbim Seni Söyler korosuna birer şarkı ile eşlik edecek. Gecede çöplere bıraktığı tablolar, sokak performansları ve duvar resimleriyle öne çıkan Ressam Efe Işıldaksoy ve Koreograf-Dans Sanatçısı Gonca Gümüşayak canlı performansları ile sahnede olacak.