CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, dokunulmazlık teklifine “evet” oyu verdiğini belirterek, “Bu değişikliğe Erdoğan’ın referandum beklentisini fos çıkarmak için ‘evet’ dedim. Böyle bir oyunu bozmak adına ‘evet’ dediğim için sonsuza kadar çocuklarımın ve eşimin yüzüne gururla bakacağım. Çünkü ben tekerlek kırıldıktan sonra yol gösterenlerden değilim” dedi.

Dokunulmazlıklar ile ilgili anayasa değişikliği hakkında yapılan son oylamada neden “evet” oyu verdiğini facebook hesabından açıklayan Çıray, şöyle dedi:
“Ben, iradem dışında gelişen ve ülkemi önlenemez bir belâya sürükleyecek bu değişikliğe taktik nedenle ‘evet’ dedim. Evet, ben bu değişikliğe Erdoğan’ın referandum beklentisini fos çıkarmak için ‘evet’ dedim. Evet, ben bu değişikliğe ülkemin zaman kazanması için “evet” dedim ve bunun için başta Sayın Kemal Kılıçdaroğlu dahil kimseden talimat almadım. Böyle bir oyunu bozmak adına ‘evet’ dediğim için sonsuza kadar çocuklarımın ve eşimin yüzüne gururla bakacağım. Çünkü ben tekerlek kırıldıktan sonra yol gösterenlerden değilim.”