Çankaya Belediyesi’nin yaz tatilindeki çocuklara yönelik düzenlediği Yaz Çocuk Atölyeleri’ndeki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Atölyelere devam eden çocuklar, İngilizce, dans, drama gibi derslerin yanı sıra işaret dili eğitimine de yoğun ilgi gösteriyor.

Çankaya Belediyesi’nin yaz tatilindeki çocuklar için düzenlediği Yaz Çocuk Atölyeleri’ndeki çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Tamamı ücretsiz olan “Öykü ve Şiir”, “Oyunlarla Bilim”, “Matematiksel Oyun”, “İngilizce”, “Gitar”, “Bağlama”, “Dans” ve “Drama” gibi farklı atölyelere devam eden çocuklar, “İşaret Dili” derslerine de yoğun ilgi gösteriyor.

Dikmen Çankaya Evi’ndeki “İşaret Dili” sınıfına devam eden öğrenciler, eğitmenleri Ebru Koçyılmaz’dan aldıkları dersler nedeniyle çok mutlu. Kimisi artık okulundaki işitme engelli arkadaşıyla iletişim kurabilmek için derslere katıldığını söylüyor, kimisi ise ağabeyinin katıldığı toplumsal duyarlılık çalışmalarından çok etkilendiği için. Öğrenciler, engelli bireylere destek olabilecek bir dil öğrenmenin çok zevkli olduğunu da ifade ediyor.

Yoğun ilgi gören Yaz Çocuk Atölyeleri eğitimleri Ata, Cebeci, Dikmen, Maltepe, Mimar Sinan, Mürsel Uluç, Umut ve Yüzüncü Yıl ve Öveçler Çankaya Evlerinde sürüyor.