23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları nedeniyle her yıl Kadıköy Özgürlük Parkı’nda düzenlenen Çocuk Şenliği’nde buluşacak olan çocuklar, sokak oyunları şenliklerinde de unutulmaya yüz tutmuş dededen kalma sokak oyunlarıyla tanışacak.

Her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yılda yine coşkuyla kutlanacak. Kadıköy Belediyesi’de bu kapsamda çocuklara özel hazırladıkları 7 ayrı etkinliğin yanı sıra, unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarıyla da çocuklara unutamayacakları bir şenlik hazırlıyor.

19 Nisan ile 24 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan etkinliklerde: Tiyatro, duvar boyama, resim yarışması, sokak oyunları, müzik ve çeşitli şenliklerle çocuklar doyasıya eğlenecekler. Hata çocuklar 19 Nisan Pazar günü Caferağa Spor Salonu duvarlarını 12.00 ile 18.00 saatleri arasında boyayacaklar. ” Adam Olacak Çocuklar” da 7’den 77′ ye her kesin sevgilisi olan Kadıköylü sanatçı Barış Manço’yu mural sanatı ile resmedecekler. Böylece Barış Manço da Moda’da çok sevdiği çocukların kalplerinde yaşamaya devam edecek.
24 Nisan Perşembe günü saat 15.00 ile 18.00 arasında Duatepe Sokak / Rasimpaşa Mahallesi (TAK’ın sokağı)’nda gerçekleştirilecek olan sokak oyunları şenliğinde ise: İp atlama, Seksek, Misket, Futbol, Çivili, Gizemli ipucu, Yedi kiremit, Mendil kapmaca, Yakan top, Al satarım, Bal satarım gibi unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarının yanı sıra; Fotoğraf çekimi, Tiyatro Laboratuarı, Yaratıcı Drama, Resim, Kolaj Çalışması, Çanta ve T-shirt Boyama, Minecraft Heykeli, Kurabiye ve Origami Etkinlikleri ile ‘Kadıköy Hatırası’ yer alacak. Çocuklar, 24 Nisan Cuma günü ücretsiz olarak tiyatro da izleyebilecekler. Ayrıca şenlik süresince kurulacak olan sahnede DJ Performans eşliğinde enteraktif yarışmalar ve oyunlar oynatılacak. (DHA)