Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ne gelen çocuklar, korku yaşamadan çizgi film eşliğinde diş tedavisi oluyor. Çocuklar için özel hazırlanan kreş tarzındaki muayenehaneye gelen çocuklar tedavileri esnasında çizgi film izleme imkanı buluyorve dişçi korkusu yaşamıyor.

Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Dt. Babür Cevheroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, duvarlarında çizgi film karakterleri resimlerinin bulunduğu merkezde, çocukların tedavi esnasında giyecekleri önlükten, kullanılan cerrahi malzemelere kadar her şeyin çocuklara özel tasarlandığını böylece dişçi korkusu yaşamadıklarını söyledi.

Tedavi sırasında çizgi film izleme imkanı sunulan çocukların, birçok yetişkinin de yaşadığı dişçi korkusundan uzaklaşarak tedavi olduklarını ifade eden Cevheroğlu, şöyle konuştu:

“Merkezimizde çocuk polikliniklerinden çizgi film karakterleri ile duvarlarımızı süsledik. LCD televizyonlarımızda çizgi film izleterek diş tedavisi esnasında korkusunu üzerinden atması için farklı ortam oluşturduk. Üç tane polikliniğimizde çocuklara yönelik ünitelerden aldık. Çocukların genelde bütün tedavileri burada yapılmakta. Daha önce sadece diş çekimleri yapılırken şu an kanal ve dolgu tedavisi merkezimizde yapılıyor.”