BURSA DA DENETIMLI SERBESTLIK YASASINDAN YARARLANAN COGUNLUGU MADDE BAGIMLISI COCUKLARIN TOPLUMA KAZANDIRILMASI ICIN BASLATILAN CALISMALAR KAPSAMINDA 62 COCUGA BISIKLET, TISORT VE SANTRANC TAKIMI HEDIYE EDILDI (FOTO.BURSA-DHA)

BURSA’da çoğu madde bağımlısı olan ve Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanan çocukları topluma kazandırmak için Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla, 62 çocuğa bisiklet, tişört ve santranç takımı hediye edildi.

Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Sancak, “Yetişkin ve çocuklar hakkında yürütülen işlemler ayrı ayrı yapılıyor. Çocukların yüksek yararının korunmasına ayrıca özen gösteriyoruz. Bu etkinliğimiz çocukları sevindirdi. Benzer çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.
Bursa’da işledikleri suçlardan dolayı yasa kapsamında kontrol altında tutulan çoğu madde bağımlısı 62 çocuğun topluma kazandırılması için bir dizi proje düzenlendi. Bu çalışmalar kapsamında Nilüfer Belediyesi ile işbirliği yapan Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Sancak 62 çocuğa çeşitli hediyeler dağıttı. 2 kişiye bisiklet, 30 çocuğa tişört verilirken 30 çocuğa ise satrant takımı hediye edildi. “Bu çocuklar bizim yavrularımız” diyen Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Sancak, “Hedefimiz bunları topluma kazandırmak. Sürekli kontrol altında tutuyoruz. Hediyelerle onure ediyoruz. Sorunlarıyla ilgileniyoruz” diye konuştu. Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Sancak, Nilüfer Belediyesi’ne de teşekkür etti.