ANTALYA’da, Muratpaşa Belediyesi’nin çocuk parkı yapacağı alan, mahallelinin isteği üzerine yeşil alana dönüştürülecek. Tüm çalışmaların durduğu park, şimdi dikilecek akasya ağaçlarını bekliyor.
Başkanlığını CHP’li Ümit Uysal’ın yürüttüğü Muratpaşa Belediyesi, Meydankavağı Mahallesi’nde iki sokağın kesiştiği noktada, apartmanların arasında kalan boş alanda çocuk parkı yapmak için çalışmalara başladı. Ancak mahalle sakinleri, bu alanın çocuk parkına dönüştürülmesine karşı çıktı.
Bu amaçla Muratpaşa Belediyesi’ne başvuran mahalle sakinlerinden Hasan İlhami Aygör, mahallede çok sayıda çocuk oyun parkı bulunmasına rağmen yeşil alan olmadığını belirterek, park yapılacak alanın ağaç dikilip çimlendirilmesini talep etti.
Talep Muratpaşa Belediyesi’nce de olumlu bulununca salıncak, kaydırak, tahterevalli gibi plastik oyun gruplarının yerleştirileceği alanda çalışmalar durdu. Belediye yetkilileri konuyla ilgili şu bilgileri verdi:
“Mahalle sakinlerinden Aygör’ün ‘Çocuklar plastik oyun alanlarında değil ağaç gölgesinde özgürce oynasın’ yönünde talebi oldu. Genelde belediyeden oyun grubu istenirken, ilk kez sadece yeşil alan talep eden farklı bir yaklaşımla karşılaştık.