Ankaralı çobanlar, ‘Dolsa da Yesek’ kampanyası kapsamında Ankaralı bir aileye ‘Oğlak Dolması’ hediye ediyor.

Ankara İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, “Üç yıl önce başlattığımız oğlak dolması kampanyasına bu yıl çok talep var.

Çobanlarımız bu yıl, diğer yıllardan farklı olarak Ankaralı bir aileye yılbaşı için oğlak dolması hediye etmek istedi. İnternet üzerinden alınan başvurular sonrası çekilişle çıkan şanslı bir hemşehrimize yılbaşı akşamı oğlak dolmasını hediye edeceğiz” dedi.

Ankaralı küçükbaş hayvan yetiştiricileri tarafından 3 yıldır düzenlenen ‘Dolsa da Yesek’ kampanyası kapsamında, çobanlar internet üzerinden çekiliş düzenleyerek, kazanan Ankaralı bir aileye yılbaşı gecesi için oğlak dolmasını hediye etti. Oğlak etinin tüketimine dikkat çekmek isteyen Ankaralı çobanlar, tüketicileri yılbaşı gecesinde hindi yerine oğlak dolması yemeye davet etti.

ANKARALI COBANLAR ‘DOLSA DA YESEK’ KAMPANYASI KAPSAMINDA ANKARALI BIR AILEYE ‘OGLAK DOLMASI’ HEDIYE EDIYOR. OGLAK DOLMASI (FOTO:ANKARA,DHA)

ÇAM SAKIZI ÇOBAN ARMAĞANI

Küçükbaş hayvan yetiştiricileri olarak ‘Dolsa da Yesek’ kampanyası kapsamında yılbaşı gecesi Ankaralı bir şanslı kişiye Oğlak Dolmasını hediye edeceklerini dile getiren Ankara İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hasan Kılınç, “Bundan 3 yıl önce başlamış olduğumuz oğlak dolması kampanyasına bu yıl çok talep var. Çobanlarımız bu yıl, diğer yıllardan farklı olarak Ankaralı bir aileye yılbaşı için oğlak dolmasını hediye etmek istedi. İnternet üzerinden alınan başvurular sonrası yapılan çekilişle bir hemşehrimize yılbaşı akşamı hediye edeceğiz. Umarız gelecek yıllarda bu kampanyamızı diğer illerimize de taşıyacağız” diye konuştu.

HEM SAĞLIKLI, HEM LEZZETLİ, HEM EKONOMİK

Oğlak etinin sağlık açısından çok zengin olduğunu dile getiren Başkan Kılınç, “Oğlak etihem kaliteli, hem diyet eti olma özelliği taşır. Beslenme değeri oldukça yüksek, B12 vitaminlerince de zengin bir et türüdür. Doğal, organik Et’e de en yakın etlerden biridir, aynı zamanda da ekonomik” dedi. Başkan Kılınç, oğlak etine karşı ön yargısı olanların da ‘Dolsa da Yesek’ internet sitesi adresi üzerinden her sorusuna cevap bulabileceğini ve her türlü bilgiyi edinebileceğini söyledi.