Cizre, tarih kitaplarında “Cezîre” yani “ada” olarak geçer. Cizre 2 gün önce kanlı bir terör saldırısına uğradı. Bölücü terör örgütü patlayıcı yüklediği bir hafriyat kamyonu ile Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne intihar saldırısı yaptı. Şu ana kadar 11 polisimiz şehit oldu. 70 kadar yaralı var. Ölü sayısının artmasından korkuluyorterör1.
PKK ile 22 Temmuz 2015 sonrasında başlayan sıcak çatışma ortamında terör örgütü bazı yeni militanlar kazansa da halk desteğini büyük ölçüde kayıp ediyor. Bölücü örgütün küçük ağababaları olan bazı “seçtirilmişler” yeniden “ateşkes” çağrısı yaparken, PKK’nın şahin kanadının saldırılarını arttırması zıt gibi gözükse de aslında aynı amaca yönelik.

Halk desteğini her gün yitiren PKK, Suriye’de de “büyük ağabeyi”nden istediği desteği bulamadı. Joe Biden, Türkiye’ye geldi ve Suriye harekâtı için yeşil ışık yakıp gitti. Bu durumda PKK için yeniden toparlanmak için bir “ateşkes” istemekten başka çare kalmadı. Bunu PKK’nın siyasi temsilcileri olan “seçtirilmişler” sözlü olarak dile getirirken, PKK kenterör4di diliyle, yani “ateş” ve “kan” ile dile getiriyor.
Elazığ gibi Mehmet Ağar’la özdeşleşmiş milliyetçi, muhafazakâr damarları canlı bir şehirde terör yarattılar. Elazığlılar tuzağa düşmedi, Kürt mahallelerine saldırmadı.
Güzel şehrimiz, “Gazi” şehrimiz Gaziantep’te, Pervari’den gelen Kürtlerin yoğun olduğu bir mahallede bir düğüne DAİŞ saldırı düzenledi. 22’si çocuk 53 kişi hayatını yitirdi. PKK burada da acılı vatandaşlarımızı kışkırtmaya kalktı. Yine halktan destek bulamadı.
Bu sefer de Cizre’de tonlarca bombayı patlatarak terör yarattı.

terör2PKK, terörün dozunu artırarak, her seferinde daha çok kan dökerek Türkiye Cumhuriyeti’ni ateşkese zorlamaya çalışmaktadır. Türkiye’deki ateşkes sağlanırsa, buradan Suriye’deki kolu olan YPG’ye kuvvet kaydırabilecek ve Suriye’deki “Kürt Koridoru”nu tamamlayarak Türkiye Cumhuriyeti’nin “boğazını kesmek” hedefine ağırlık verebilecektir.
Türkiye’de 15 Temmuz 2016 ruhu canlı tutulduğu sürece PKK’nın bütün planları boşa çıkacak, sadece öldürdüğü günahsız insanların kanı ellerinde kalacaktır. Kürt halkının bu cinayetleri hoş görmediği açıktır. Bu saldırılar geri tepecek; bu saldırıyı yapanlar, yaptıranlar elbette yaptıklarının cezasını çekeceklerdir. İşte o zaman PKK borazanları tekrar ortaya çıkacaklar, bu eli kanlı canileri “ekmek almaya giderken” vurulmuş masum insanlar gibi göstermeye çalışacaklardır. Bunu kaç defa gördük. “Eli kanlı” insanları, “delikanlı” gibi göstererek taziye çadırlarına koşanlar aslında terör ateşine benzin dökenlerdir.

terör3Cizre saldırısı Anadolu insanını, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle üzmüştür. Ama ümitsiz yapmamıştır. Bu terör saldırısında 3 şehit birden veren “şehitler şehri” Osmaniye gibi büyük bir vakarla dimdik ayakta durmaktadır.
“Cizre Şehitleri”, mekânınız Cennet olsun. Bu güzel vatan için kan verdiniz. Coğrafyayı bir kez daha vatan yaptınız. Ruhunuz şad olsun. Allah, kederli ailelerinize sabır ve kolaylıklar versin. Yaralılarımıza her gün milyonlarca el, milyonlarca defa “acil şifalar” dilemektedir. İnşallah Yüce Allah bu içten duaları geri çevirmez. Başın sağ olsun Büyük Türk Milleti.
Hiç yorulmadan, hiç bıkmadan tekrar tekrar söylüyoruz, söyleyeceğiz: “Şehitler ölmez; vatan bölünmez”.