ŞIRNAK’ın Cizre İlçesi’nde dün sabah PKK’lı teröristler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü araçla saldırı düzenledi. Bazı binaların yıkıldığı saldırıda 11 polis şehit oldu. 82 yaralı var

Cizre’nin Konak Mahallesi’nde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binalarının bulunduğu sokağa bu sabah saat 07.00 sıralarında bomba yüklü araçla gelen PKK’lı teröristlere polis noktasında müdahale edildi ve çatışma çıktı. Teröristler emniyet binalarına yaklaşık 50 metre uzaklıktaki polis kontrol noktasını aşamayınca bomba yüklü aracı burada infilak ettirdi.

Kulakları sağır eden ve deprem etkisi yaratan patlamayla birlikte Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binasının ön cephesi tamamen çökerken, yan tarafta polislerin kaldığı bölümler yıkıldı, malzeme deposu alev aldı. Olay yerine takviye polis ekipleri TOMA’lar ve itfaiye araçları sevk edildi. Yangına itfaiye ile birlikte TOMA’lar da su sıkarak müdahale etti.

ŞEHİT SAYISI 11′ EYÜKSELDİ

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü binalarına yönelik bomba yüklü kamyonu infilak ettirerek düzenlediği saldırıda şehit olan polislerin sayısı 11’e yükseldi. Saldırıda yaralının 82 kişinin tedavileri Cizre Devlet Hastanesi başta olmak üzere çevre il ve ilçelerde sürüyor.

PKK saldırısı nedeniyle ilçeye giriş ve çıkışlar tamamen kapatıldı. Habur Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapan ve uluslararası İpek Yolu’ndan çıkış yapacak araçlar Cizre giriş ve çıkışlarında bekletiliyor.

Saldırıyı gerçekleştiren PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için de kapsamlı operasyonlar sürüyor.