Dr. Haydar Dümen geçenlerde cinsel konularda kendisine yöneltilen ilginç soruları açıkladı.
Sorulardan biri şöyle:
“27 yaşındayım ve 3 aylık evliyim. Mavi gözlü bebekleri çok seviyorum. Eşimin de benim de gözüm kahverengi. Acaba cinsel ilişki sırasında mavi lens taksam bebeğimin göz rengi mavi olur mu?”
Bir diğer soruyu okuyalım:
“21 yaşındayım. Arkadaşlarla denize gittik. Denizden çıktığımda penisimin küçüldüğünü gördüm. O günden beri de eski haline dönmedi. Cinsel organımın sönük hali 4, ereksiyon hali 8 santim. Eski mutlu günlerime dönmek için ne yapmalıyım?”
Ve bir başka soru:
“7 yıl önce erkek arkadaşım parmağını vajinama soktu. Kızlığım bozulmuş olabilir mi? 4 yıl ilişkiye girilmediği zaman kızlık zarı kendini yenilermiş. 7 sene ilişkiye girmedim, zar kendini yenilemiş olabilir mi?”
Şu soru da ilginç doğrusu:
“18 yaşında kızım. Erkek arkadaşım ilişkiye girmek istiyor. Zarın yırtılması için penisin içeri girmesi gerekiyor. Kaç santim girerse zar bozulmaz? Ona göre penise kurdele bağlayacağım.”
Evine hırsız giren gencin feryadına bakalım şimdi de:
“Hırsız şişme kadınımı alıp götürdü. Polislere bunu söylemekten utandım. Çalınan kadınımı hırsızın elinden nasıl kurtarabilirim?”
Şu soru da düşündürücü:
“23 yaşındayım, sık seyahate gidiyorum. Karımdan şüpheleniyorum. Vajina girişine anahtar sistemiyle çalışan düzenek koysam kaça mal olur?”
Bir örnek soru daha:
“Cinsel gücü artırsın diye fındık, fıstık, bal, kaymak, mesir masunu gibi her şeyi denedim. Ama kuşum bir türlü ötmüyor. Acaba daha ne yapmam gerekiyor?”
++
Dr. Dümen’e yanıtlaması istemiyle gelen bu sorular Türkiye’de cinsel bilgisizliğin trajik boyutlarda olduğunu çarpıcı bir biçimde ortaya koyuyor.
Okullarda çocuklara ve gençlere zorunlu olarak verilecek bir ders varsa o da galiba “Cinsel Eğitim” olmalı.