TSYD Ankara Şubesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale getirilen bir futbol turnuvasını daha geride bırakırken, 19 Mayıs stadyumunda gözlerimiz yüz yılın çınarı olan Ankaragücü’nü aradı, durdu.
Süper Lig’in güzide takımlarından Eskişehirspor, Gençlerbirliği, Mersin İdmanyurdu ve Osmanlıspor FK, sezon öncesinde Türk basının unutulmazlarından Devrim Sağıroğlu, anısına düzenlenen turnuvaya katılan dört takım bizleri çok eskilere götürdü. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi takımlarla 19 Mayıs’ın çim sahasında bir zamanlar karşı karşıya gelerek aslanlar gibi mücadele etmiş olan başkent ekibini unutmak mümkün müydü? Maç öncesi ve sonrasında gerçek Ankaragücü taraftarlarının tribünlerde olmaması ve statta “tribünde” oluşan boşlukların çok sayıda, fedakâr Ankaragücülü taraftarların yokluğu da hissedildi. Stat içerisinde turnuva maçı devam ederken Ankaragücü’nden sıkça bahsedilmesi çok sayıda sporseverleri üzdü. Ayrıca 7 Temmuz 2015’te aramızdan ayrılan
Devrim Sağıroğlu’nun sevgili eşi Filiz Sağıroğlu’da turnuva boyunca tribünde hazır bulundu. Günün anlam ve önemine binaen TSYD Ankara Şubesi Başkanı Sayın Kerem Öncel, Filiz Hanım’a çiçek takdim etti. Gözyaşlarını tutamayan Filiz Sağıroğlu, TSYD yöneticilerine şükranlarını iletti. TSYD Ankara Şubesi Sekreteri Figen Asiler’de Filiz Sağıroğlu’nu turnuva boyunca yalnız bırakmadı. Böylece düzenlenen turnuva sonunda şampiyon olup kupayı kazanan Osmanlıspor FK. Oldu. Bu turnuvanın adını biz yinede çınarsız olmuyor desek daha doğru olur.