Medikal Estetik Uzmanı Dr. Gül Fennibilek, cilt lekelerinin pek çok kişinin sorunu olduğunu hatırlatarak, organik peeling olarak bilinen Green Peel ve Secret kombinasyonu ile uygulanan tedavi yönteminin kısa sürede etkin sonuç verdiğini söyledi.
Ultraviyole ışınların sanıldığının aksine sadece yazın değil, kışın da cildin en önemli düşmanı olduğunu kaydeden Dr. Gül Fennibilek, “Ultraviyole sonucu oluşan cilt lekeleri kişiyi rahatsız ve mutsuz ediyor. Ancak medikal estetikte geliştirilen yöntemler sayesinde bu sorundan kurtulmak eskisinden çok daha kolay. Mutlaka konunun uzmanına başvurun” diye konuştu. Dr.Fennibilek, cilt renginin UV ışınları veya hipofiz hormonları etkisinde kalarak koyulaşabildiğini, bunun da melanin artışından kaynaklandığını ifade etti.
Medikal Estetik Uzmanı Fennibilek, “Melanin sentezi UV ışınlarına karşı cildin verdiğin koruyucu yanıttır. UV ışınlarına uzun süre maruz kalındığında bronzlaşma oluşur. Ancak yaşlanma, genetik nedenler, gebelik veya hormon içerikli ilaç kullanımı, yanık veya travmatik durumlarda lekeler ortaya çıkabilir. Tüm bu lekeler genellikle açık, koyu kahve ve siyah renkte olup sıklıkla alın, yanak dudak üstü, boyun , dekolte bölgesi ile ellerde görülür” diye konuştu.