OSMANİYE’nin Bahçe İlçesi’ne bağlı köylerde devlet desteği ile çilek bahçeleri kuruluyor. Bahçe Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile bölgedeki 8 çiftçiye çilek fidesi dağıtıldı. Çilek Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında 50 bin 911 TL kaynak ile Yaylalık, Aşağıkardere, Örencik, Arıklıkaş köylerinde 17 dekar çilek bahçesi kuruldu.
Çilek fidesi dağıtım törenine Bahçe Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Osmaniye İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam, Bahçe İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Refik Müftüoğlu, İlçe Ziraat Odası Başkanı Fatma Şahin, İlçe Tarım Müdürlüğü personelleri ve çiftçiler katıldı. Kaymakam Çığ yaptığı konuşmada proje hakkında şu bilgileri verdi:
“İlçemiz köylerinde bu yıl içerisinde çeşitli tarımsal projeler uyguladık ve uygulamaya devam ediyoruz. Bu gün ise Çilek Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında çiftçilerimize çilek fidesi dağıtıyoruz. İlkbahar döneminde gerçekleştirdiğimiz cevizcilik projesine ilaveten bu yılın sonbahar döneminde yine cevizcilik projesi uygulayacağız. Bu yıl sonuna kadar da kiraz, japon eriği ve alıç üretimini geliştirme projelerini gerçekleştireceğiz. Ayrıca projede yer alan çiftçilerimize bol kazançlar diliyorum.”