FullSizeRender (6)Ankara’nın en çok tercih edilen kadın doğum doktorlarından Dr.
Bülent Alp AYDIN ile mesleğindeki başarısının sırrını konuştuk. Başarısını işini çok sevmesi olarak açıklayan Dr. Aydın, tarihteki ilk yumurtalık naklini gerçekleştiren ekipte yer aldı, Ayrıca Dr. Aydın’ın yazdığı “İçimde Biri Var”adında bir kitabı da var.

FullSizeRender (4)
Dr. Bülent Aydın geçtiğimiz günlerde bugüne dek doğumunu gerçekleştirdiği tüm aileleri davet ettiği “Dr.Bülent Alp Aydın Bebekleri Panayırı” da düzenledi.

Kariyerinde büyük başarılara imza atan, katıldığı çalışmalarla literatüre geçen  Dr.Aydın‘ın bir başka hobisi de motosiklet ve otomobil yarışları. Otomobil yarışlarının ve hızın trafikte değil, pistlerde profesyonel olarak yapılması gerektiği mesajını vererek gençlere örnek oluyor ve katıldığı her yarışta başarılı oluyor.

Doktorluk serüveni nasıl başladı?

Büyüyünce ne olacaksın? sorusuna çoğu çocuk gibi “Doktor” cevabını verdiğini söylüyor, Dr. Aydın. Liseden sonra Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ni kazanıyor ve uzun yıllar askeri hekimlik yapıyor. Askeri hekimliğin eşsiz ve oldukça değişik bir deneyim olduğunu vurguluyor. GATA’daki görevini bırakarak ABD’ye giden Dr.Bülent Alp AYDIN orada geçirdiği süre boyunca dünyada yapılan ilk yumurtalık naklini gerçekleştiren ekipte yer aldı ve bu çalışmayla literatüre geçti. ABD’deki çalışmalarını bitirip Türkiye’ye döndü ve başarılı çalışmalarına burada devam ediyor.

FullSizeRender (3)“Bir bebek dünyaya getirmek,  çok kutsal ve buna yardımcı olmak da tıpkı doğum gibi inanılmaz bir duygu. Ben, bunun bir parçası olduğum için kendimi oldukça şanslı hissediyorum.”

Sözleriyle mesleğini ne kadar sevdiğini vurgulayan Dr.Aydın, özellikle kendi annesine ve sonra tüm annelere hediye etme fikriyle ortaya çıkan “İçimde Biri Var” adlı bir kitaba imza attı. Dr. Aydın, yine bir ilke imza atarak doğumunu gerçekleştirdiği bebeklerle ve aileleriyle buluştu.

Başlıksız-1“Kucağıma doğan her yeni hayat bir mucizedir benim için. 25 yıl, 10 bin mucize… Mucizelerle dolu koskocaman bir aile.” ifadelerini kullanarak, bugüne dek doğumunu gerçekleştirdiği tüm aileleri davet ettiği “Dr.Bülent Alp Aydın Bebekleri Panayırı” düzenledi.  Panayırda çocuklar için her şey düşünülmüştü. Çizgi film kahramanları,palyaçolar,sirk ekibi,karikatürist ve yüz boyama gibi bir çok faaliyetin düşünüldüğü panayırda çocuklar ve aileleri çok güzel vakit geçirdi .

“Seneler sonra çocuklarımla buluşma fikri beni çok heyecanlandırdı “diyen Dr. Bülent Alp Aydın, çocukların  gözündeki pırıltıyı görmenin eşsiz bir duygu olduğunu da sözlerine ekledi ve panayırı gelenekselleştirmek istediğini de belirtti.

bulent-alp-aydin-banner-4-481BÜLENT ALP AYDIN KİMDİR?

1966 yilinda Ankara’da dogdu,  1989 yilinda GATA Askeri Tip Fakültesini bitirdi. Dünyada ilk kez yapilan ve “İnsanda Yumurtalik Dokusunun Nakli” konulu projede aktif olarak yer aldi.Basinda “Çığır açan Türkler “ olarak adlandirilan bu projenin bitimini takiben ülkesine  döndü. Op.Dr. Bülent Alp Aydın, aynı zamanda “ European Association for Endoscopic Surgery “adlı cerrahi meslek kuruluşunun yönetim kurulu üyesidir.