Hatırlar mısınız, yıllar önce TBMM’n de bir çiği köfte partisi olmuş ve çiğ köfte yoğuran milletvekili köfteyi olmuş mu olmamış mı diye tavana atmış ve hala unutulmayan bir olay yaşanmıştı ya?
İşte TBMM’nin bu çiğ köfte partileri hiç bitmiyor.
Geçen hafta Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Şanlıurfa milletvekili Mehmet Ali Cevheri, Komisyon üyesi arkadaşlarına Komisyon salonunda bir çiğ köfte partisi verdi.
Ancak bu sefer çiğ köfte dışarıda hazırlanıp getirilmişti. Tavana atılmadı yani…
Biliyorsunuz Şanlıurfa TBMM’den çıkan bir kanunla İstiklal madalyası aldı.
Kanun ilk olarak Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Çiğ köfte partisinin sebebi buydu. Çiğ köfteyi en fazla götüren milletvekili ise yine Şanlıurfalı Ahmet Eşref Fakıbaba oldu.

***
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
Söz yemekten açılmışken devam edelim. Meclis Başkanlığı bir anket yaptırarak Meclis lokantalarında milletvekillerinin memnuniyetini ölçmeye, eksikleri tespit etmeye çalışıyor. Anket sonuçları henüz belli değil ama gördüğümüz kadarıyla milletvekilleri sadece ana binadaki misafir alınmayan üyeler lokantasından memnun.
Diğer lokantalarda yer bulmak oldukça güç ve çay-kahve ikramı da yapılamadığı için milletvekilleri genellikle memnun değil.
Bu arada belirtelim, Meclis lokantaları Türkiye’nin en fazla müşterisi olan, en fazla yemeğin tüketildiği lokantalar. Ortalama günlük 10 bin kişi yemek yiyor.

***
DOKUNULMAZLIKLAR VE İŞTAH
Yine yemek dolayısı ile bir haber daha verelim; Dokunulmazlık dosyalarının bir Anayasa değişikliği ile kaldırılıp 129 milletvekilinin yargılanmasının yolunun açılması milletvekillerinin iştahını kaçırdı.
Kimsenin tadı-tuzu kalmadı. Haliyle lokanta müşterisi milletvekilleri ve seçmenleri de azalmaya başladı.
Erdoğan’ın zorlamalarıyla gündeme taşınan bu dokunulmazlık konusu çok kişinin canını yakacak, çok kişinin iştahını kaçıracak gibi görünüyor.
İçinizden biri