Çankaya Belediyesi, yaz boyunca ektiği çiçeklerle renk cümbüşüne çevirdiği 500’e yakın park ve bahçesinde çim biçme çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.
Park ve yeşil alanlara yönelik yenileme ve güzelleştirme çalışmalarına hız veren Çankaya Belediyesi, ilçenin tüm parklarında çim biçme çalışmalarına devam ediyor. Çiçeklerle süslenen parklarda, vatandaşların rahatı ve keyfi için her şey düşünülüyor.
Bakım-onarım ve revize çalışmalarının yanı sıra parkları kendi seralarında ürettiği rengarenk çiçeklerle bezeyen Çankaya, çim biçme çalışmalarına üç ekiple devam ediyor. Belirli bir program dahilinde yapılan çim biçme çalışmalarının yanı sıra parkların çevre düzenlemeleri de gerçekleştiriliyor. Belediye ekipleri ayrıca, okul, ibadethane ve muhtarlıklara da ot ve çim biçilmesi konularında destek veriyor. Çayyolu, Seyran, Esat, Cebeci, Kızılay, Maltepe ve Gaziosmanpaşa bölge parklarıyla devam eden çalışmalar, bunaltıcı sıcaklarda Çankayalıların keyifli vakit geçirdiği parklarda yaz boyunca sürecek.