GAZİANTEP Çiçekçiler Derneği Başkanı Ender Kandemir, Türkiye’de yaşanan siyasi istikrarsızlık, terör olayları ve ekonominin bir türlü rayına girmemesinden dolayı büyük sıkıntı içinde olduklarını söyledi.
7 Haziran seçimleri öncesi insanların bir beklenti içerisine girdiğini ancak bir hükümetin kurulamaması nedeniyle Türkiye’nin bir boşluğa düştüğünü vurgulayan Ender Kandemir, şöyle dedi:”7 Haziran genel seçimler öncesi insanlar bir beklenti içerisine gerdi ama seçim sonrası hükümetin kurulamaması ve Türkiye’nin erken seçime gidecek olması nedeniyle hep bir boşlukta gittik. Bu yıl sezonumuz bomboş geçti. İnsanlar sevdiklerinin özel günlerinde bir çiçek alıp götürmeyi düşünemez hale geldi. Herkes şu anda yarın ne olacak diye düşünüyor ve ekonomiyi takip ediyor. Zaten Türkiye’deki şartlar zor, insanlar bir günde bir çok şeyi kaybedip kazanabiliyor. Bir denge düzen olsa, hem biz hem de bizim gibi bazı sektörler var onlar da rahat bir nefes alacak. Bir hükümet oluşmuş olsa, döviz normale dönmüş olsa haliyle hayatta normale dönmüş olacak. Türkiye’de yaşayan herkes gibi bizim de beklentimiz, insanların huzurlu bir şekilde yaşaması, yapılacak erken seçimde bir hükümetin kurulması ve yaşanan terör olaylarının bir an önce çözülmesi. Siyasetçilerimizin bir ön önce huzuru sağlayacak bir ortamı yaratmalarını istiyoruz. Çünkü, yaşanan olaylardan dolayı hepimizin canı yanıyor. Ülkede insanlar mutlu, huzurlu olursa bizim işlerimiz iyi olur.”
SEVGİLİNİN YERİNİ DOLAR ALDI
Gaziantep Çiçekçiler Derneği Başkanı Ender Kandemir, Türkiye’de herkesin şu anda ekonomiye kilitlendiğini, sevgililerin bile birbirine çiçek almadığını sözlerine ekleyerek, ”Sevgililer bile artık çiçek almıyorlar, onlar da herhalde ekonomiyi takip ediyorlar. Şu anda sevgilinin yerini dolar almış durumda. Bu sadece Gaziantep’te değil, Türkiye’nin her yerinde çiçekçilikle uğraşan esnafımızın sorunu. Çiçek zaruri bir ihtiyaç olmadığı için, sadece insanların özel günlerinde aldığı bir şey olduğu için çiçeği aklına getiremiyorlar. Herkes tedirgin, yeni bir seçim olacak, seçimden bir hükümet çıkacak mı, çıkmayacak mı, ne olacak ? diye herkeste tedirgin bir bekleyiş var. Şu an sadece daha önce düğün gününü belirleyen insanlar mecburen gereği neyse yapıyor. Bunun dışında oldukça sıkıntılı bir sezon yaşıyoruz” diye konuştu.