7 Haziran genel seçimlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne giren CHP Ankara 2’inci bölge milletvekilleri Prof. Dr. Haluk Koç, Av. Şenal Sarıhan, Dr. Murat Emir ve Nihat Yeşil, CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin ve yönetimi ile İlçe Başkanları eşliğinde Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti. 7 Haziran seçimlerinde verdiği desteklerden dolayı Yaşar’a teşekkür eden vekiller “Önümüzde zorlu bir süreç var. Tüm ihtimalleri en ince ayrıntılarına kadar teşkilat içerisinde hep birlikte değerlendiriyoruz. İnşallah Türkiye için bundan sonra çok güzel yeni başlangıçlar olacak” dedi.
Yenimahalle Belediyesi Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada Belediye Başkanı Fethi yaşar ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek vekillere yeni dönemde başarılar diledi. Siyasetin halka hizmet sanatı olduğunun altını çizen Yaşar “ Muhalefette de olsa, iktidarda da olsa asıl olan halka hizmettir.
Türkiye sancılı bir dönemden geçiyor. CHP’nin her şeyden önce bu süreçte bütünlüğünü korumasını diliyorum. Her kafadan bir ses çıkmadan Genel Başkanın işaretleri doğrultusunda kolektif bir çalışma ile Türk halkının çıkarları ve istediği doğrultuda bir sonuca varılabilmesini temenni ediyorum. Ama şunu biliyorum ki; 7 Haziran’dan sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Türkiye bir nefes aldı. Bu seçimin halk nezdinde bir kazancı var diye düşünüyorum. Seçimin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Haluk Koç “Yardımlarınız için, ağabeyliğiniz için, katkılarınız ve alandaki desteğiniz için partim adına teşekkür ediyorum. İnşallah Türkiye için en güzeli olur” diye konuştu.