MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde Küçük Sanayi Sitesi esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinleyen CHP Grup Başkanvekili ve milletvekili adayı Özgür Özel, Büyükşehir Yasası’nın çeşitli mağduriyetlere neden olduğunu belirterek, “CHP iktidar olduğunda, köyleri geri geticereğiz” dedi.
Seçim çalışmaları kapsamında dün (pazartesi) Turgutlu Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hasan Yaman’ı ziyaret eden CHP Grup Başkanvekili ve milletvekili adayı Özgür Özel’e CHP Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş ve partililer eşlik etti. Ziyarette konuşan Kooperatif Başkanı Hasan Yaman, Turgutlu’da vize istasyonu ihtiyacının olduğunu söyleyerek konuyla ilgili mağduriyet yaşandığını savundu. Yaman, Manisa’nın büyükşehir olmasının ardından bazı konularda ihmal edildiklerini öne sürdü. CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, daha önce Büyükşehir Yasası’nın pilot illerde uygulanmasını önerdiklerini hatırlatarak “Yasa çıkmadan önce defalarca AK Parti’li vekilleri uyarmamıza ve önerge vermemize karşın dinlemediler. Önce pilot illerde uygulansın, aksaklıkları görelim dedik kabul etmediler. Şimdi onlar da dertli. İnşallah CHP iktidar olduğunda, köyleri geri geticereğiz” diye konuştu.
AK Parti ve MHP’li vekillerin Manisa’da yaptığı konuşmalardan örnek veren Özel, kentin sorunlarını sürekli meclise taşıdığını söyleyerek, “Manisa’nın AKP’den 5 milletvekili bir yılda toplam 12 konuşma yaptı. MHP’nin 2 milletvekili toplam 25 konuşma yapmış. Ben tek başıma 372 konuşma yapmışım. AKP’nin toplam soru önergesi ve kanun teklifi sayısı 4. Benimki 1300. Böyle olunca Allah göstermesin yarın Sabuncubeli Tüneli’nde bir sıkınıtı olursa yine diyecekler ‘Özgür Özel söylemişti.’ Çünkü sorunları not alıp, soru önergesi, kanun teklifi vermişim. Ben muhalefet milletvekiliyim, görevim bu. Yalnızca Turgutlu – Manisa karayoluyla ilgili olarak 6- 7 tane soru önergem var” dedi
Daha sonra Turgutlu Küçük Sanayi Sitesi esnafı ile sohbet eden Özgür Özel, partililerin gençlerden oluştuğunu söyleyerek özellikle onlardan oy istedi. Bir ATV motosikletine binerek gazetecilere poz veren Özel, fiyatının 60 bin Euro olduğunu öğrenince şakınlığını gizleyemedi.