CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Ağbaba, “Bu hükümet seçim hükümeti değildir. Gayrı meşru bir hükümettir. Kaçak Saray’ın atadığı bir hükümettir. Bu nedenle bu hükümete bakan vermedik” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Arguvan İlçesine bağlı Karahöyük, Kuyudere, Koçak, Konakbaşı, Koyuncu ve Çayırlı Mahalleleri ile Arapgir İlçesine bağlı Çakırsu Mahallesi’ni ziyaret etti. Ağbaba, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Av. Banu Sevil, Arguvan İlçe Başkanı İbrahim Çopur , Yeşilyurt Belediye Meclis Üyesi Orhan Tanataş, Eski İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Mengüç, parti yöneticisi Eyüp Yılmaz ile Arguvan Belediye Meclis üyeleri ve ilçe yöneticileriyle birlikte Arguvan ve Arapgir İlçelerini ziyaret etti.
MHP HER ŞEYE ‘YOK’ DEDİ
Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, “7 Haziran’ın hemen ardından Cumhurbaşkanı 3-5 gün konuşmayınca Türkiye’ye bir huzur geldi. Bu süreci en iyi yöneten CHP, en iyi yöneten lider de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Türkiye kamuoyuyla koalisyon için farklı alternatifleri ortaya koyduk. Herkesin ortak önerisi olan mazotun 1,5 lira olması, emekliye 2 maaş verilmesi ,asgari ücretin bin 500 lira olması gibi halkın beklentilerini karşılayacak icraatlar yaparız dedik. Her türlü öneriye açık olduğumuzu söyledik. Ama maalesef her şeye yok diyen MHP ile karşılaştık. İnisiyatif MHP eliyle AKP’ye, Tayyip Erdoğan’a teslim edildi. Erdoğan başından beri koalisyon istemiyordu. Korkusu oğlu Bilal Erdoğan, korkusu kendisi. Bu yüzden CHP’li bir hükümete izin vermedi. AKP, Recep Tayyip Erdoğan ne derse onu yapıyor. Koalisyon hükümetini Davutoğlu kuramayınca, en çok oyu alan ikinci partiye görev vermesi gerekiyordu. Ama Beştepe’nin yolunu bilmeyenlere hükümet kurma görevi vermem diyerek bir sivil darbe yaptı” diye konuştu.
17-25 ARALIK’I TEMİZLEDİĞİ İÇİN İÇİŞLERİ BAKANI OLDU
Ağbaba, “Biz bu hükümete bakan vermedik. Çünkü bu gayrı meşru bir hükümettir. Seçim hükümeti değildir. Kaçak Saray’ın atadığı bir hükümettir” diyerek konuşmasını sürdüren Ağbaba; “İçişleri Bakanı kim? İstanbul Emniyet Müdürü. Apar topar Aksaray’dan İstanbul’a getirildi. 17-25 Aralık’ta ortaya çıkan pislikleri, hırsızlıkları kapatmak için İstanbul Emniyet Müdürü yapıldı. Şimdi de İçişleri Bakanı yapıldı. Bu hükümet Ahmet Davutoğlu tarafından değil Tayyip Erdoğan tarafından kurulmuştur” dedi.