CHP İstanbul İl Örgütü başkanlığındaki heyet, son aylarda yaşanan olaylar nedeniyle Diyarbakır’a giderek çeşitli ziyaretler gerçekleştirecek.

İstanbul İl Başkanlığı’ndan verilen bilgiye göre, İl Başkanı Cemal Canpolat başkanlığındaki, Parti Meclisi (PM) üyeleri, İstanbul milletvekilleri ve belediye başkanlarından oluşan yaklaşık 100 kişilik CHP heyeti, bugün Diyarbakır’a gidecek.
CHP heyeti, Diyarbakır’da ilk olarak Tahir Elçi’nin kabrini ziyaret edecek ve oradan Diyarbakır Barosu’na geçecek. CHP’liler daha sonra Vali Hüseyin Aksoy’u ve Belediye Başkanı Gülten Kışanak’ı makamında ziyaret ederek kentte yaşanan terör ve şiddet olaylarıyla ilgili bilgi alacak. Belediye Başkanlığı’na gerçekleştirilecek ziyaretin ardından ise CHP heyeti, Sur esnafını ziyaret edecek. CHP İstanbul İl Örgütü adına İl Başkanı Cemal Canpolat, saat 13.30’da Mitania Hotel’de kentte gerçekleştirdikleri temaslara ilişkin basın toplantısı düzenleyecek. CHP’liler basın toplantısının ardından yine aynı otelde Diyarbakır’ın önde gelen sivil toplum örgütleri ve meslek odalarıyla toplantı gerçekleştirecek. Diyarbakır’da gün boyu sürecek temasların ardından CHP heyeti, saat 21.30’da hareket edecek uçakla İstanbul’a dönüş yapacak.
Heyette, Milletvekilleri İlhan Cihaner, Eren Erdem, Mahmut Tanal, Selina Doğan, Onursal Adıgüzel, Sibel Özdemir; belediye başkanları Hayri İnönü, Bülent Kerimoğlu ve Battal İlgezdi de yer alıyor.

FACEBOOK YORUMLARI

SONSÖZ YORUMLARI

Lütfen yorumunuzu girin
Lütfen adınızı girin