ANKARA (ANKA)- “2013–2014 yıllarında, Ankara’da kaç otobüs güzergahı değiştirilmiştir? Değişen güzergahlar hangileridir? Değiştirme gerekçeleri nedir?
Belediye hizmetlerinde vatandaş memnuniyeti en büyük önceliktir. Belediyeler vatandaşlarına hizmet vermek için vardır. Subayevleri’nde ikamet eden yaklaşık 800 kişi değiştirilen otobüs hattının eski güzergahına dönmesi için imza vermiştir. Bu imzalar da dikkate alınarak otobüs hattı eski güzergahında çevrilecek midir? Yoksa bu değişiklikte ben yaptım oldu mantığıyla devam mı edecektir?
Bu otobüs güzergahının değiştirilme nedeni nedir? Bu değişiklik yapılırken kentin gerçek sahipleri olan mahalle sahiplerinin görüşleri neden alınmamıştır?
427 numaralı Subayevleri-Bakanlık-A.Ayrancı otobüs hattında yapılan güzergah değişikliği nedeniyle etkilenen öğrenci ve engelli vatandaşlarımızın sayısı nedir?
Ankara’da toplu taşımda giderek artan şikayetler bilinmektedir. Bu sorunların çözülmesi için hangi önlemler alınacaktır? Büyükşehir Belediyesinin söz konusu sorunları çözmemesi halinde Bakanlık olarak nasıl bir işlem yapacaksınız?