CEV’in (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) Avrupa’nın 55 ülkesinde voleybol ailesini bir araya getirdiği #OneDayMore4Volleyball (Voleybol için Bir Gün Daha) etkinliklerinin Türkiye ayağı bir voleybol festivaline dönüştü.

81 ilimizde 350’den fazla maçta 4 binden fazla sporseverin sahaya çıktığı etkinliklerde milli voleybolcular, antrenörler, öğrenciler, ünlü sanatçılar, voleybola değer katan sponsor firmalardan temsilciler ve her yaştan voleybola gönül veren kişiler, 29 sayıya ulaşmak için mücadele etti.

CEV tarafından Şubat ayının 4 yılda bir 29 olması nedeniyle düzenlenen #OneDayMore4Voleyball (Voleybol İçin Bir Gün Daha) festivali, ülkemizde de büyük bir
ilgi gördü.

Avrupa’nın 55 ülkesinde düzenlenen etkinliklerin Türkiye ayağında, 350’den fazla maçta 4 binden fazla voleybol sever, sahaya çıkarak voleybolun herkes tarafından oynanabilir bir spor olduğu konusunda farkındalık yarattı.

“Türkiye, Avrupa’nın en önemli voleybol ülkelerinden biri olduğunu kanıtladı”

Büyük heyecan ve eğlenceye sahne olan “Voleybol için Bir Gün Daha” etkinliklerinde sahaya çıkan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, organizasyonla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Türkiye, gerek resmi organizasyonlarda elde edilen başarılar gerekse voleybola gösterilen ilgiyle birlikte Avrupa’nın en önemli voleybol ülkelerinden biri. Bunu, #OneDayMore4Volleyball etkinliğine halkımızın gösterdiği ilgiyle birlikte bir kez daha kanıtladık. Ulaştığımız 4 bin katılımcı sayısı itibarıyla bu projeye dahil olan ülkeler arasında üst sıralarda yer aldık. Etkinliklere katılan tüm voleybol sevenlerin yanı sıra bugün burada olarak bizleri mutlu eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş Genel Müdürü İsmail Özbayraktar’a, Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’a, TVF Yönetim Kurulu üyelerine, sponsor firmalarımızın değerli yetkililerine, sahaya çıkan sanatçılara, Milli Takım antrenörlerimize, basın mensuplarına, eski sporculara, milli voleybolcularımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ederim.”