Denizli’nin Pamukkale İlçesi’nde geçen yıl hizmet vermeye başlayan ve kışın çorba ikramı yapılan ikram çeşmelerinden yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte limonata akmaya başladı.

Pamukkale Belediyesi, geçtiğimiz yıl 2 tanesi mobil olmak üzere 5 ‘İkram Çeşmesi’ni hizmete sundu. Delikliçınar Yeni Cami, Ulu Cami ve Pamukkale Üniversitesi Külliye Cami önüne yerleştirilen ikram çeşmelerinden her Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri öğle namazıyla birlikte kış boyu çorba ikramı yapıldı. Yaz mevsiminin gelmesiyle çeşmelerden limonata akmaya başladı.

Çeşmelerle hem yaz hem kış döneminde ilçe halkına ikramlarda bulunduklarını söyleyen AK Partili Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Denizli’de ilk olan ikram çeşmeleri projemiz vatandaşlarımızın büyük beğeni ve memnuniyetini kazandı. 2 ikram çeşmemiz mobil olarak ihtiyaç olunan her noktada halkımıza hizmet veriyor. Diğer 3 ikram çeşmemiz de Delikliçınar Yeni Cami, Ulu Cami ve Pamukkale Üniversitesi Külliye Cami önünde sabit olarak her pazartesi, çarşamba ve cuma günleri öğle namazıyla birlikte vatandaşlarımıza limonata ikramına başladı.

Hayır ve ikram kültürümüzün önemli bir parçası. İkram çeşmelerimizle bu kültürümüzü daha geniş kitlelere taşımanın mutluluğunu yaşıyorum” dedi.