Süper Lig tüm hızıyla devam ediyor. Haftanın olayı Konya- Kasımpaşa maçında yaşandı. Dün de ,” Futbol önemli değil, mühim olan sportmenlik” diye yazmıştım. Kasımpaşa’ nın hocası Şota tam bir  sportmenlik  örneği  gösterdi. Kendisini bir kez daha kutluyorum.

Süper Lig tüm hızıyla devam ediyor. Haftanın olayı Konya- Kasımpaşa maçında yaşandı. Dün de ,” Futbol önemli değil, mühim olan sportmenlik” diye yazmıştım. Kasımpaşa’ nın hocası Şota tam bir sportmenlik örneği gösterdi. Kendisini bir kez daha kutluyorum.
Cumartesi günün maçları bol gollü başladı. İlk maç Akşehir ile Karabük arasındaydı. Puan cetvelinin alt sıralarını ilgilendiren maçta Akşehir iyi bir oyunla Karabük’ü dağıttı ve gol yağdırdı. Karabük’e hoca olan Yılmaz Vural ne yazık ki takımına ilaç olamadı.
Günün ikinci maçı Rize ile Sivas arasındaydı. Seyri hoş bir maç izledik. Her dakikası heyecan içinde geçti karşılaşma. Hem Hikmet Karaman hem de Sergen Yalçın takımlarına pozitif futbol oynatıyor. Rize ikinci yarıya hızlı girdi ve 3 dakikada iki gol buldu. Sivas 3 dakika sonra bir gol attı ve Rize’ yi sahasına hapsetti ama ikinciyi bulamadı. İki takımı ve hocalarını kutlamak lazım.
Cumartesi gecesi futbolunda Galatasaray ile Başakşehir karşılaştı. Maçın ilk yarısının özeti şuydu. Galatasaray pas yaptı, önde bastı pozisyon ararken kalesinde 3 tehlike gördü, İlk yarı organize ilk atağında Selçuk’un müthiş golü ile öne geçti. Devre başka pozisyon olmadan tamamlandı.
İkinci yarı aynı filmi seyredeceğiz derken, tersi oldu Kasımpaşa golü ararken kontra atak ile kalesinde ikinci golü buldu. Herkes Galatasaray farka gider derken, devreye hocalar girdi. Abdullah Avcı kaybedeceği hiçbir şey olmadığı için ofansif oyuncularını sahaya sürdü. Hamza Hamzaoğlu ise orta sahasını güçlendirmek için iyi oynayan Yasin’i çıkarıp Dzemaili’ yi aldı. Oyunun şeklide değişti.
Başakşehir yüklendi , Galatasaray seyretti ve ardı ardına goller yedi. Hatta son saniyede ki frikiği, atılması gereken. Muslera önledi. Şampiyonluğa oynayan Galatasaray’ın takım savunması ise rezaletti.
Pazar günü ilk olarak sahaya Eskişehir ile Mersin çıktı. Vasat futbol vardı sahada. Çıkışta olan Eskişehir haklı bir galibiyet aldı. Mersin iyi futboluna ara verdi. Günün ikinci karşılaşması Ankara’da Beşiktaş ile Erciyes arasında oynandı.
Galatasaray’ın berabere kalması ile liderlik şansını yakalayan Beşiktaş, maça çift santrafor olarak başladı. Erciyes ise futbolu unuttuğu gibi şans da yanında değildi. Beşiktaş’ın iki golü (Gökhan ve Motta) rakibe çarpıp kaleye girerken kendi iki şutu direkten döndü.
Beşiktaş’ın penaltısı doğruydu. Anlayamadığım nokta Olcay, Motta’nın sakatlanmasını gördüğü halde niye devam etti. Tersi olup kontradan gol yese, kıyameti kopartırlardı. Maçın en güzel hareketi ise Drenthe’ nin attığı muhteşem frikik golüydü.
Pazar gecesinin son maçı Gençlerbirliği ile Fenerbahçe arasındaydı. Ben bu filmi daha önce görmüştüm. Fenerbahçe-Akhisar maçını hatırladım. O maçta da harika bir gol yemişti Güray’dan Fenerbahçe. Bu maçta da nefis bir gol yedi, Petroviç’den. İlk maçta da uğraşıp didinip beraberliği sağlamıştı. Bu maçta da aynısı oldu.
O maçta kaptırılan toptan golü yiyip yenilmişti. Bu maçta son dakikalarda Volkan’ın hatasından golü yiyip yenildi. Dediğim gibi ben bu filmi seyretmiştim..