SPOR Toto süper Lig’de cumartesi akşamı Galatasaray’ı konuk edecek Çaykur Rizesporlu futbolcular, kazanamama şanssızlıklarını kırmak istediklerini belirterek, “Bu defa yeneceğiz” dedi.
Forvet oyuncusu Leonard Kweuke, yeşil mavili takıma geldiği ilk yılda büyük kulüplere gol attığını,  ancak geçen yıl bunu başaramadığını, Galatasaray’a gol atmak istediğini söyledi. Galatasaray maçının zor geçeceğini ifade eden Kweuke, şunları söyledi: “Rakibimizin gücünü biliyoruz. Zor bir maç olacak ancak bizde bu maça özel olarak hazırlanıyoruz. Çok iyi bir tempoda çalışıyoruz. Galatasaray’ı yenmek istiyoruz ve bunu başaracağımıza inanıyoruz. Kendime güveniyorum. Birkaç haftadır gol atamadım ama bu maçta bu duruma son vereceğim.”
KWEUKE:”İYİ HAKEMLER OLDUĞIUNA İNANIYORUM”
Kasımpaşa maçında hakem Deniz Çoban’ın, kendisinin düşürülmesi sonrası verdiği penaltı kararının ardından hata yaptığını açıklayarak hakemliği bırakması ve bu gelişmenin ardından hakemlerin maçlarda düşürülmesine tereddütle yaklaştığına ilişkin görüşleri de değerlendiren Kweuke, bu konuda şöyle konuştu:
“Bu ligin iyi hakemleri olduğuna inanıyorum ve hakemlerin böyle bir düşünce içinde olabileceğini zannetmiyorum. Bana karşı iyi ve nazik davrandıklarını biliyorum. Her zaman kibarlar. Bu ligde iyi hakemler var.”