Taze gıdayı her fırsatta öne çıkaran CarrefourSA ile Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) arasında yapılan iş birliği çerçevesinde “Gezegen C” isimli tiyatro oyunu Türkiye’nin her yerinde çocuklar için sahnelenecek ve taze gıdanın önemi vurgulanacak.

CarrefourSA’dan konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, galası 9 Ocak’ta BKM’de yapılacak “Gezegen C”  tiyatro oyunu, daha sonra 14 farklı ilde sahnelenecek. Oyun, 23 Nisan’da yine İstanbul’da son kez çocuklarla buluşacak.
CarrefourSA, marketlerinden CarrefourSA Kart ile yapılacak alışveriş karşılığında tüketicilere ücretsiz 2 kişilik bilet hediye edecek. “Gezegen C”, 10 Ocak’ta Kocaeli Sabancı Kültür Merkezinde, 16 Ocak’ta Mersin Kongre Sarayında ve 23 Ocak’ta Ege Üniversitesi AKM’de çocuklar için sahne alacak.
Taze gıda seven İnek
C’nin keyifli macerası
Açıklamada, tiyatro oyununun içeriğine ilişkin şu bilgilere yer verildi
“Müzikler, danslar ve sepetler dolusu meyve ile sebze… Gezegen C’nin sembolü İnek C, yaşanan tüm eğlencenin ortasında aslında hiç de mutlu değildir. Önüne konulan sepetlerdeki meyve ve sebzelerin tadına bakan İnek C, sebze ve meyvelerin bayat olması nedeniyle mutlu olmaz. İnek C’nin durumuna üzülen Gezegen C’nin iki sevimli çocuğu Toprak ve Su, İnek C ile sohbet eder ve bayat sebze – meyvelerin iç yüzünü öğrenir.