Tüm dünyada yediden yetmişyediye milyonlarca takipçisi bulunan efsane çizgi roman karakteri Captain America: Civil War adlı macerası 6 Mayıs’ta Türkiye’de vizyona girecek.

Marvel’in çizgi dünyasına kazandırdığı Captain America: Civil War filmini Anthony ve Joe Russo yönetti. Yapımcılığını Kevin Feige’nin üstlendiği filmde Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Emily VanCamp, Don Cheadle, Jeremy Renner, Chadwick Boseman, Paul Bettany, Elizabeth Olsen, Paul Rudd, Frank Grillo, William Hurt ve Daniel Brühl rol alıyor. Filmin senaryosu Christopher Markus ve Stephen McFeely’ye ait bulunuyor.

-SAFINIZI BELİRLEYİN !-

Filmde Steve Rogers, insanlığı koruma yolunda görevlerine devam eden Yenilmez’lerin yenilenmiş ekibinin lideri olarak görülüyor. Yenilmezler’in dahil olduğu bir olay istenmedik sonuçlara yol açınca, ekibin bir otorite tarafından takip edildiği ve yönlendirildiği bir denetim sistemi kurulması yönünde politik baskı artıyor. Bu durum Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına neden oluyor. İlkinin başında Yenilmezler’in hükümet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı korumaya devam etmesini arzulayan Steve Rogers, diğerinin başında ise şaşırtıcı bir biçimde hükümet kontrolünü ve denetimini destekleyen Tony Stark bulunuyor. Captain America tutkunlarına da saflarını belirlemek düşüyor.