Çankaya Belediyesi’nin vatandaşların doğayla iç içe vakit geçirmeleri için kentin ortasında hizmete sunduğu Çansera Kent Bahçesi içerisinde yer alan Bitki Üretim Tesisi’nde çiçek, çalı ve fidan üretimi bahar ayıyla birlikte hız kazandı.
Çankaya Belediyesi’nin parkları, yeşil alanları ile okullara, resmi kurumlara ve vatandaşlara verilmek üzere ürettiği çiçekler filizlenirken çiçekler Mayıs ayının ilk haftasında dikime hazır hale gelecek.
Ankara iklimine dayanıklı çiçeklerin üretimine öncelik veren 11’i kadın 21 bahçıvan, sıcaklığın 15 derecenin altına düşmemesi gereken seralarda çiçekleri yaz ayına yetiştirmek için yoğun çalışmalarını sürdürüyorlar. Çiçek üretiminin yanı sıra çalı ve fidan üretiminin de yapıldığı seralar 2 büyük sera, 5 orta ölçekli ve 4 küçük seradan oluşurken çiçeklerin üretim, dikim ve bakımları toplam 2200 metrekarelik alanda yapılıyor. İklim şartlarına uygun olan sardunya, vapur dumanı, ateş, petunya, aslan ağzı, kadife, horoz ibiği, vinka, bodrum papatyası ve yıldız çiçeğinden oluşan çiçeklerden bu yaz 500 bin adet üretilmesi hedefleniyor.