Yerleşim ve işyeri yoğunluğu açısından başkentin en büyük ilçe belediyesi olan Çankaya’yı 650 kişilik temizlik ordusu temizliyor. Gündüz nüfusu yaklaşık iki milyonu bulan ilçede her gün ortalama 1000-1200 ton arası evsel atık çıkıyor.
Çalışmalarında halk sağlığını ön planda tutan Çankaya Belediyesi, gündüz nüfusunun yoğun ve hareketli olduğu kent merkezinde bulunan ve yeme içme sektöründe hizmet verdiği için gün içinde çok fazla evsel atık üreten cafe – restoran gibi yerler başta olmak üzere bazı güzergâhlarda birden fazla çöp toplama turu yapıyor.
Yerleşim yerlerinin ağırlıkta olduğu bölgelerde ise belirlenen güzergâhlarında geceden sabaha kadar sürekli tur atan ekipler, gerektiğinde aynı bölgeye birden fazla giriyor ve temizlikte taviz vermiyor. Yaklaşık 650 kişiden oluşan temizlik ekipleri aynı zamanda görüntü kirliliğini de önlemiş oluyor.
ÇÖPLER SAAT 21.00’DA
DIŞARI!
Çankaya Belediyesi’nin, cadde ve sokaklarda kirlilik oluşmaması için 1 Nisan 2015’ten itibaren çöplerin saat 21.00’da dışarı çıkarılmasına ilişkin başlattığı uygulama ilçe genelinde olumlu karşılandı.