Sağlıklı ve yaşanabilir bir Çankaya için temizlik hizmetini 7/24 sürdüren Çankaya Belediyesi ilçeyi köşe bucak temizlemeye devam ediyor. Temizlik işleri bünyesinde kurulan acil müdahale ekibiyle ilçeyi sokak sokak kontrol altında tutmayı hedefleyen Çankaya Belediyesi, vatandaşlardan da gelen bildirimler doğrultusunda ekipleri temizlik ihtiyacı duyulan bölgeye yönlendiriyor.

Planlı toplu temizlik çalışmalarının yanı sıra küçük gruplar halindeki mobil ekiplerle bildirim yapılan bölgelerde temizlik çalışmaları yapan acil temizlik ekibi, çalışmalarına hafta başı Zafertepe ve Karapınar mahallelerinden başladı.
Özellikle gecekonduların yoğun olduğu bölgede köşe bucak çöp toplama, süpürme işlemi gerçekleştiren 18 kişilik ekibin çalışması vatandaşlar tarafından da takdir ediliyor. Görev dağılımı yapılan ekipte 18 kişinin koordineli ilerleyişi sokağın da bir an önce temizlenmesine olanak sağlıyor.
Her gün bir bölgenin temizliğini yapan ekipler, gezici ekibin yönlendirmesiyle de gün içerisinde hareket ediyorlar. Vatandaşların ortak kullanım alanları olan cadde ve sokaklarda temizlik çalışmalarını yürüten ekipler, bir başka ortak kullanım alanı olan ibadethane ve pazar yerlerindeki rutin temizliklerine de devam ediyor.

FACEBOOK YORUMLARI