Çankaya Belediyesi ekipleri, soğuk ve yağışlı hava şartlarının kaldırımlarda ve yollarda oluşturduğu olumsuz etkileri gidermek için çalışmalarına hız verdi. Acil Asfalt Ekibi, tahribata uğrayan sokaklarda nokta nokta onarım çalışması yapıyor.

Ocak ve şubat aylarında yaşanan kar yağışı, buzlanma ve tuzlama çalışmaları ile yıpranan kaldırımlara, doğalgaz çalışmaları ile yıpranan yollar eklenince Çankaya Belediyesi, 3 yama aracı, 3 kepçe ve 3 kamyondan oluşan Acil Asfalt Ekibi ile onarım çalışmalarını sürdürüyor.
Çankaya Belediyesi’nin, hava şartlarının normale dönmesiyle birlikte Çankaya Kaldırımı olarak markalaştırdıkları renkli desenli asfalt kaldırım döşemesine tekrar başlayacaklarını dile getiren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Acil Asfalt Ekibimizin kış aylarında yürüttüğü onarım çalışmaları yerini, nisan ayından sonra yeniden yapımına başlayacağımız ömürlük asfalt ve kaldırıma bırakacak. Çankaya’da girilmedik sokak bırakmayacağız. Programladığımız çalışma planını gerçekleştirmek ve halkımızın beklentilerine cevap vermek için kolları sıvadık, hazır bekliyoruz” dedi.
Vatandaşların talepleri doğrultusunda ilk olarak Esat bölgesinde çalışmalarına başlayan ekipler, havaların daha da ısınmaya başlayacağı Nisan ayından itibaren ilçe genelindeki yollara tam kaplama, yama ve onarım çalışmalarına devam edecek.

FACEBOOK YORUMLARI