Çankaya Belediyesi’nin organizasyonuyla Aysa Prodüksiyon tiyatrosu tarafından sahnelenen ve usta oyuncular Rutkay Aziz ile Taner Barlas’ın rol aldıkları “Adalet, Sizsiniz” oyunu Şinasi Sahnesi’nde Çankayalılarla buluştu.

Yargının siyasallaştığı üç tarihi olayı Sokrates, Galileo, Sacco ve Vanzetti’nin yaşamları üzerinden sahneye taşıyan usta tiyatrocular Rutkay Aziz ve Taner Barlas, tek perdelik oyunda tarihe geçmiş bu insanların haksız mahkumiyet kararlarının kaldırılmasıyla itibarlarının yıllar sonra iade edilmesini anlatıyor.
M. Ö 5. yüzyılda Atina’da Beş Yüzler Meclisi’nin ölüme mahkum ettiği düşünür Sokrates, 1633 yılında Roma’da Engizisyon Mahkemesi’nin müebbet hapse mahkum ettiği bilim adamı Galileo ve 1927 yılında ABD’nin Boston eyaletinde adaletin ölüme mahkum ettiği iki İtalyan göçmen işçi Sacco ile Vanzetti’nin hikayeleri “Adalet, Sizsiniz” oyunuyla Çankayalı tiyatroseverlerle buluştu.
Ümit Denizer’in kaleme aldığı, sahne tasarımı ve kostümleri Metin Deniz tarafından tasarlanan ve kukla uygulamaları Bülent İşcan imzası taşıyan oyun izleyicilerin beğenisini kazanırken, oyunun sonunda usta oyunculara Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Gülsün Bor Güner ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in eşi Kezban Taşdelen tarafından çiçek takdim edildi.