Çankaya Belediyesi ve KOSGEB işbirliğiyle yürütülen “Girişimcilik Eğitim Programı” sürüyor. Yaz dönemi sınıflarında 390 “Girişimcilik Eğitimi” alırken, Ekim ayına kadar sürecek eğitimler için başvurular sürüyor.

Çankaya Belediyesi’nde eğitime katılan “patron adayları” projelerini hazırlayarak geri ödemesiz 50 bin TL ve 2 yıl sonra geri ödemeli 100 bin TL sabit yatırım desteği almak üzere başvuru yapabilecekler.

Çankaya Belediyesi ve OSTİM Küçük – Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle hayata geçirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı 2016 yılı dersleri aralıksız sürüyor. Başkentli girişimci adaylarının yoğun ilgi gösterdiği programda, yaz dönemi ve Eylül ayı sınıflarında eğitim almak için şimdiden 390 aday kayıt oldu.

Hafta içi 4 günlük program içinde verilen kurslar, Ekim ayı sonuna kadar aralıksız sürerken, Çankaya Belediyesi “patron adaylarının” başvurularını da almaya devam ediyor. Şimdiye kadar 200’den fazla yeni girişimcinin dersleri tamamladığı eğitim programı yaz dönemi ilk sertifikaları da 12 Ağustos’ta düzenlenecek törenle sahiplerine verilecek.

İŞ PLANI YAPANA HİBE VE KREDİ HAZIR

Girişimci adaylarının eğitimlerden sonraki adımı ise iş planlarını oluşturmak. Adaylar, iş planları KOSGEB tarafından kabul gördüğü takdirde “Yeni Girişimci Desteği” alacaklar. Geri ödemesiz 50 bin TL olarak belirlenen miktardan, kadın veya engelli girişimciler yüzde 70, erkek girişimciler ise yüzde 60 oranında hibe usulüyle yararlanacaklar.
Kabul gören iş planları çerçevesinde işletmesini kuran adaylar, ayrıca iki yıl sonra ödemek üzere 100 bin TL’ye kadar “Sabit Yatırım Desteği”nden yararlanabilecekler.

“PATRON” OLMAK İÇİN BAŞVURUN

Çankaya Belediyesi ve KOSGEB işbirliğinde süren eğitimlere başvurular, Ziya Gökalp Caddesinde bulunan Çankaya Belediye Başkanlığı A Blok Kat 11’deki İş ve İstihdam Merkezi’ne yapılabiliyor. Başvuruda bulunmak için bilgi almak isteyenler İş ve İstihdam Merkezi’nin 458 89 00/1070-1071-1072 numaralı telefonlarını arayabilirler.