Başkentli sanatseverler, hafta sonu Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek tiyatro ve resital programını ücretsiz olarak izleyebilecekler.

Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi (ÇSM), Ankaralı sanatseverleri Ankara Tiyatro Fabrikası’nın “Ay, Carmela” oyununa ve Müzisyen Begül Erhan’ın gitar resitaline davet ediyor.
Ücretsiz olarak düzenlenen etkinlikleri izleyebilmek için yarın 18.00-20.00 saatleri arasında ÇSM’den koltuk numarası almak yeterli olacak.
İSPANYA İÇ SAVAŞI:
AY, CARMELA
6 Kasım’da Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde Ankara Tiyatro Fabrikası’nın oyunu “Ay, Carmela” 19.30’da “perde” diyecek.
JoseSanchis Sinisterra’nın yazdığı, Murat Demirbaş’ın yönettiği oyun, İspanya İç Savaşı’nda geçen bir öyküyü konu ediniyor. Dünya Devrim Şarkıları’nın en bilinenlerinden biri olan “Ay, Carmela”nın öyküsünü aktaran oyun, özgürlük savaşlarına ağıt niteliği taşıyor.
BEGÜL ERHAN RESİTALİ
Müzisyen Begül Erhan’ın Gitar Resitali ise 07 Kasım 19.30’da başlayacak. Klasik ve Latin eserlerin yanı sıra önümüzdeki yıl çıkaracağı albümde yer alacak Anadolu ezgilerinden de örnekler sunacak olan gitarist, Türkiye’nin pek çok yerinde solo konserler verdi.
Wiktoria Szubelak,Thu Le, La Maya Yoshida gibi uluslararası sanatçılarla ortak çalışmalarda bulunan Erhan, Roland Dyens, Margarita Escarpa, Ricardo Moyano, Pavel Steidl gibi virtüözlerden dersler aldı.
Oyunu ve resitali izlemek isteyenler, Kennedy Caddesi No:4 Kavaklıdere adresinde bulunan Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi’nden yarın 18.00-20.00 saatleri arasında ücretsiz olarak yer fişi alabilecek.