Çankaya Belediyesi kış dönemi sonrası ilaçlama çalışmalarına başladı. Ekipler, JIT olarak bilinen ve akış hızı 40 cm/sn’yi geçmeyen büyük, küçük her çeşit durgun su ortamında ilaçlama yapıyor.

Hava sıcaklığının mevsim normallerine dönüşüyle üreme dönemine giren sinek, böcek ve diğer zararlılara karşı yürütülen çalışmalar kent merkezinin birçok noktasında devam ediyor.
Toplam 25 kişiden oluşan ve üç vardiya halinde çalışan ilaçlama ekipleri çalışmalarını parklar, boş alanlar, kent merkezi çevresi, çöp konteynerleri, cadde ve sokaklar gibi sağlık için tehdit unsuru oluşturabilecek noktalarda da yoğunlaştırıyor. Özellikle ilçede bulunan 24 farklı pazar yerinde larvasit, sinek, uçkun, fare ilaçlaması ve bakteri dezenfektasyonu işlemleri yapan ekipler çalışmalarını vatandaşların istek ve önerilerini de dikkate alarak yürütüyor.
İlçe merkezinden Çankaya’nın köylerine kadar her bölgede yapılan çalışmalarda kullanılan ilaçlar insan sağlığı için hiçbir tehdit oluşturmuyor. Haşerelere karşı uzun süre etkili olan ilaçlar Sağlık Bakanlığı onaylı.

FACEBOOK YORUMLARI