Çankaya Belediyesi ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı arasında imzalanan protokol, Çankaya’ya uluslararası standartlarda spor alanları kazandıracak.
Çankaya Belediyesi Basın Müşavirliğinden alınan bilgiye göre Çankaya’da 5 ayrı semtte yapılacak futbol, basketbol, voleybol ve tenis kortu sahaları hem amatör sporcu ve spor kulüplerine hem de vatandaşların spor amaçlı kullanımına uygun olarak hizmet verecek.
Çankaya Belediyesi ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı arasında imzalanan protokol sonucunda Çankaya İlçesi’nde yeni spor alanları yapılacak. Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nda bir araya gelen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, spora ve sporcuya destek için büyük bir işbirliğinin gerçekleşeceği imzayı attı.
Yaşamkent ve Yüzüncü Yıl İşçi Blokları’nda uluslararası standartlarda yapılacak olan iki futbol sahası sentetik çim, portatif tribün ve yürüyüş parkurundan oluşacak. Sancak, Sokullu ve Gökkuşağı Mahallelerinde de voleybol, futbol, basketbol ve tenis kortu sahaları yapılacak. Yeni yapılacak spor sahalarından hem amatör sporcular hem de bölge sakinleri yararlanabilecek.
ÇANKAYA’YA DEĞER
KAZANDIRACAK
Yapılan işbirliği ile Çankaya’da önemli bir ihtiyaca karşılık verileceğini kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Sporculara ve spor yapmak isteyen halkımıza spor alanları kazandıracağımız bu işbirliği için Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç’a, Spor Toto Teşkilatı Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Spor Genel Müdürü Ömer Altunsoy’a teşekkür ediyorum. Bu işbirliği gençlerimizin mahallelerinde spor yapmalarına imkân tanıyacak. Sporun yaygınlaştırılmasını temel alarak hizmet veriyoruz. Standart futbol sahalarına ihtiyaç vardı. Göreve gelmeden önce Çankayalılara spor alanları sözü vermiştim; bu adımı atmış olduk. Çankaya’ya değer katacak yeni spor alanlarımız, hem amatör sporcular ve kulüplere antrenman ve müsabaka imkânı verecek hem de bölge halkımıza kolaylıkla erişebileceği spor alanı olanağı sunacak ” diye konuştu.