Çankaya Belediyesi, dört bölgede kurduğu iftar çadırları ile Ramazan Ayı boyunca binlerce Başkentliye hizmet verecek.
Çankaya Belediyesi Basın Müşavirliğinden alınan bilgiye göre Türközü, Seyranbağları, Cebeci ve Dikmen Karapınar’da kurulan iftar çadırlarının yanı sıra Ramazan boyunca ilçenin farklı bölgelerinde gıda yardımında da bulunulacak.
Bu yıl ilk iftarın yapılacağı 18 Haziran 2015 tarihi için tüm hazırlıklarını tamamlayan Çankaya Belediyesi, dört bölgede kurduğu Ramazan çadırlarıyla iftar sofralarını vatandaşlarla paylaşacak. Her gün 5 bin vatandaşa iftar verecek olan Belediye, dört çeşit yemek sunarak Ramazan ayı boyunca 150 bin vatandaşa hizmet verecek.
Paylaşma ve dayanışma duygularının arttığı Ramazan Ayı’nda, vatandaşlarla bir arada iftar yapmanın heyecanını yaşayan Çankaya Belediyesi, ihtiyaç sahibi bölgelerde de içerisinde temel gıda malzemelerinin bulunduğu gıda kolisi yardımında bulunacak. İftar çadırlarının kurulacağı yerleri belirlerken öncelikle ihtiyaç sahibi bölgeleri dikkate alan Çankaya Belediyesi’nin, 18 Haziran’dan itibaren 16 Temmuz son iftar akşamına dek hizmet vereceği bölgeler ise şöyle;
1. Cebeci Bölgesi: Cebeci Camii Yanı
2. Türközü: Metin Oktay Mahallesi’nde Yunus Emre Camii Yanı
3. Dikmen Karapınar Mahallesi: Karapınar Mah. Dikmen Cad. 1181.Sok. No:4 TODAM Yanı
4.Esat bölgesi: Yüzüncü Yıl Mahalle Muhtarlığı yanı