Yaz aylarını yeni park yapımı ve revizyon çalışmalarıyla sürdüren Çankaya Belediyesi, parklardaki eksik ya da eskimiş spor aletlerini yeniliyor
Çankaya Belediye Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, spor aletlerinin yenilenmesi birçok parkta tamamlanırken bir kısmında çalışmalar devam ediyor.
Yaz aylarında park çalışmalarına hız veren Çankaya Belediyesi, park sayısına yenilerini eklerken, mevcut parklarda bakım-onarım ve revizyon çalışmalarını sürdürüyor.
Yapılan çalışmalara ek olarak ihtiyaç olan parklara fitness aletleri kuran Belediye ekipleri, eskimiş olanları da yeniliyor. Tek tek belirlenen ihtiyaç durumuna göre çalışmalar sürdürülürken, yeni kondisyon ve fitness aletleri Çankayalılara eskisinden daha büyük keyifle spor yapma imkanı sunuyor.
35 PARKA 35 FITNESS GRUBU
Yeni spor aletleri, kondisyonunu iyi tutmak ve zinde olabilmek isteyen vatandaşlara güzel olanaklar sağlıyor. Evlerinin yanı başında açık hava keyfiyle spor yapmak isteyenler için bacak ağırlık ve güçlendirme, çiftli salınım, kol-bilek-omuz çalıştırma, mekik, vücut geliştirme ve pedallı esneme aletleri bulunuyor. Step ve bel çevirme, ikili maraton yürüme aleti, eliptik bisiklet ile sırt masaj aletleri de spor keyfini tamamlıyor.