Çankaya Belediyesi Toplumsal Dayanışma Merkezleri ve Çankaya Evleri’nde verilen yabancı dil dersleri arasında en yoğun ilgiyi İngilizce dersleri görüyor. İkinci sırada ise İspanyolca yer alıyor

Dil eğitimi alanlar arasında, üniversite öğrencilerinin yanı sıra doktor, eczacı, öğretmen gibi farklı meslek gruplarından çalışanlar ya da emekliler de bulunuyor. Başlangıç, orta ve ileri seviye gibi aşamalara ayrılan derslerde, gramer ve kelime bilgisinin yanı sıra konuşmaya yönelik çalışmalar da yapılıyor.

Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Ümmühan Güneş’ten eğitim alan TODAM Yüzüncü Yıl kursiyerleri kendilerini şöyle anlatıyor:
Seval Yazgan, Öğrenci (20) : İstanbul Üniversitesi’nde uzaktan eğitim yoluyla, Sosyal Hizmetler Bölümü’nde öğrenciyim. Burada da İngilizce öğreniyorum. Aslında benim çok zorlandığım ve hiç sevmediğim bir dersti ancak en temelden ve en basit şekliyle başladık derslere, öğrenebildiğimi görüyorum. Yaşar Şahin, Emekli (72): Benim öğrenim hayatım boyunca yabancı dil dersim Fransızca oldu. Hep İngilizce de öğrenmek istemiştim, ancak emekli olduktan sonra vakit bulabildim. Yurtdışı seyahatlerimde çok işime yarıyor. Demet Akgül, Emekli (59): İngilizce bilmek hayatın her alanında gerekli oluyor. Fransızca biliyorum ve yanına bir yeni dil daha eklemek istiyorum.

FACEBOOK YORUMLARI