Cumhuriyet Halk Partisi’nde kurultay öncesinde ilçelerde gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinde Çankaya’da yeniden başkanlığa seçilen Selçuk Dereli, yeni yönetimiyle birlikte Belediye Başkanı Alper Taşdelen’i ziyaret etti.

Çankaya İlçe Teşkilatı’nı ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirten Taşdelen, “Yerel seçimlerde birlikte çalışarak ilçemizde oy oranını artırdık. İlçede gösterdiğimiz başarıyı Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde ve daha sonraları partiyi iktidara taşıyarak göstermenin mücadelesini vermeliyiz. Şu anda Ankara’da 24 ilçede sadece 2 ilçede partimizi temsil ediyoruz. Çankaya’dan başlayarak gece gündüz çalışıp diğer ilçelerdeki vatandaşlara bakın Çankaya çalışıyor bu bizim ilçemizde de olabilir mantığını yerleştirmemiz lazım. Burada sizlerin desteği ve gücü çok önemli bir rol oynuyor. O yüzden ben değil biz diyerek öncesinde Çankaya’dan başlayarak Ankara’da ve Türkiye’nin genelinde kadrolarımızla bütünlük içerisinde çalışmaya devam etmeliyiz” diye konuştu.
Çankaya İlçe Başkanlığı’na yeniden seçilen Selçuk Dereli ise Kasım ayında yapılan seçimlerde Çankaya’da oy oranlarını bir önceki seçime göre artırdıklarını ifade ederken bu artışta Çankaya Belediyesi’nin ilçede yaptığı olumlu işlerin payının olduğunu dile getirdi. Belediyenin bölgede gerçekleştirdiği ve insana dokunan çalışmalarda gösterdiği başarılı tutumun vatandaşlar üzerindeki olumlu etkisinin ilçe teşkilatına artı puan kazandırdığını aktaran Dereli, bundan sonraki süreçte de birlikte daha iyi işlere imza atacaklarını söyledi.