Çankaya Belediyesi tarafından çeşitli semtlerde açılan Çankaya Evleri, vatandaşlardan büyük ilgi görüyor.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, sık sık ziyaret ettiği Çankaya Evlerinde semt sakinleriyle bir araya geliyor.
Çankaya Belediyesince semtlerde açılan Çankaya Evleri, düzenlenen kurslar ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda gerçekleştirilen seminer programlarıyla ilgi odağı olmaya devam ediyor.
Halkın talepleri doğrultusunda açılan kurslar ve uzman düzeyinde gerçekleştirilen seminerler dolayısıyla büyük ilgi gören Çankaya Evleri, her yaştan ve kesimden Çankayalının ikinci adresi oldu. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in de bölge inceleme gezilerinde ilk durağı olan Çankaya Evleri, belediye vatandaş buluşmasına da vesile oluyor.
ÖVEÇLER’DE EĞİTİM VE SOSYAL
MEKAN BİR ARADA
Öveçler’de yaptığı inceleme gezisinin ardından Öveçler Çankaya Evi’ni ziyaret eden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, yetkililerden bilgi alıp, çalışmaları yerinde inceledi.
Bilgisayar, İngilizce ve 3 boyutlu resim derslerine giren Taşdelen, sınıflarda öğretmen ve kursiyerlerle sohbet etti. Çankaya Evinde aldıkları kursların, yaşamlarında önemli bir yer tuttuğundan söz eden kursiyerler, kendileri için Öveçler Çankaya Evi’nin hem eğitim, hem de sosyal anlamda buluşma mekanı olduğunu söyleyerek teşekkür ettiler.
Halk dansları ve Latin dansları atölyesinde düzenlenen çalışmaları da izleyen Taşdelen, Öveçler bölgesinde yapmayı planladıkları çalışmaları anlattı. Önceki yıl asfalt, kaldırım, park yapımı ve okul yenilemeleri, ibadethane bakım onarımları konusunda bölgede önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini ifade eden Taşdelen, bölge için kalıcı projeler gerçekleştirmek için son aşamaya geldiklerini aktardı.