Çankaya Belediyesi, bakım ve onarımını üstlendiği okulları 2015-2016 eğitim öğretim yılına yetiştirmek için çalışmalarını hızlandırdı.
Çankaya genelinde 59 okulda çalışma yürüten belediye ekipleri, en kapsamlı yenileme çalışmalarından birini de Seyranbağları’ndaki Kütükçü Alibey İlköğretim Okulu’nda gerçekleştiriyor. Çankaya Belediyesi’nin çalışmalarıyla okul adeta baştan inşa ediliyor.
Çankaya Belediyesi, 15 Eylül’de başlayacak yeni eğitim öğretim yılına ilçedeki okulları hazırlamak için çalışmalarını hızlandırdı. Çankaya genelinde 59 okulda birden tadilat yürüten belediye ekipleri, en kapsamlı yenileme çalışmalarından birini Seyranbağları’ndaki Kütükçü Alibey İlköğretim Okulu’nda gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında okulun dış cephesi tamamen yenileniyor. Boya işlerinin yanı sıra okulun tüm cephelerinin yalıtımı şimdiden tamamlandı. Dış cephelerde kullanılan özel taş malzemelerle okul yepyeni bir görünüme kavuşmaya başladı. Okul bahçesi ve tören alanı düzenlendi, bahçedeki basketbol potaları ve diğer spor alanlarında kullanılan araçlar değiştirildi.
SINIF ZEMİNLERİ DEĞİŞİYOR
İç mekân yenileme çalışmaları ise daha da kapsamlı yapılıyor. Tüm sınıfların ve koridorların zeminleri kaymayan ve yangına dayanıklı andezit taşlarla kaplanıyor. Okuldaki pencere ve kapıların yanı sıra ıslak zeminler de değiştirildi.
“EĞİTİME EN BÜYÜK PAY AYIRAN YEREL YÖNETİMLERDEN BİRİYİZ”
Okullarda yapılan tadilat çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen,  yenileme çalışmaları öncesinde okul müdürleriyle görüşülerek ihtiyaç tespiti yapıldığını ve okullardan gelen talepler doğrultusunda bir çalışma programı hazırlandığını kaydetti.