ÇANAKKALE Boğazı manzaralı gün batımı, vatandaşlara seyir keyfi yaşatıyor.

İlkbahar mevsimiyle birlikte yeşil renkler doğaya daha fazla hakim olmaya başlarken, yazı müjdeleyen sakin havalarda gün batımının güzelliği de Çanakkale Boğazı’nda daha net hissedilmeye başladı.

ÇANAKKALE’'DE ILKBAHAR MEVSIMININ GUZELLIKLERI GUNBATIMI SAATINDE BOGAZDA YASANIYOR. (FOTO: BURAK GEZEN / CANAKKALE, DHA)
ILKBAHAR MEVSIMININ GUZELLIKLERI GUNBATIMI SAATINDE BOGAZDA YASANIYOR. (FOTO: BURAK GEZEN / CANAKKALE, DHA)

Vatandaşlar, tüm gün çalışmanın verdiği yorgunluk ve stresi, Çanakkale sahillerinde rüzgarın da akşam kalıntısı yaptığı saatlerde yürüyerek atıyor. Boğazın güzelliğine ise batmak üzere olan güneşin yansıması ayrı bir güzellik katıyor. Üstelik güneş battıktan sonra bile parçalı bulutlardan yansıma yapan güneş ışınları deniz üzerinde ayrı bir güzellik yaratıyor.

ÇANAKKALE'’DE ILKBAHAR MEVSIMININ GUZELLIKLERI GUNBATIMI SAATINDE BOGAZDA YASANIYOR. (FOTO: BURAK GEZEN / CANAKKALE, DHA)
ILKBAHAR MEVSIMININ GUZELLIKLERI GUNBATIMI SAATINDE BOGAZDA YASANIYOR. (FOTO: BURAK GEZEN / CANAKKALE, DHA)

Gün batımı saatinde aileler sahillerde yürüyüş yaparak yorgunluk ve stres atarken, yaşlılar banklara oturup müthiş gün batımı keyfini yaşıyor, çocuklar ise salıncaklarda sallanarak özgürlüğün tadını çıkarıyor. Sahillerde bağlı bulunan tekneler ise ters güneş ışığında ortaya çıkan kontrasta daha gizemli görünüyor. Tüm bu anlar gün batımıyla birlikte fotoğraf karelerine yansıyor.