Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Çamlıdere’de bulunan Şeyh Ali Semerkandi Türbesi çevresinde yapmış olduğu dev park, görkemli bir törenle açıldı. Açılışı Başkan Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek, Eski Başbakan Yardımcısı AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler ile Büyükşehir Belediyesi bürokratları yaptı.
Vatandaşların yoğun sevgi gösterileri ile karşılanan Başkan Gökçek, parkın açılış töreninde yaptığı konuşmada “Merkez ve çevre köylerdeki hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi, Çamlıdere’deki Şeyh Ali Semerkandi türbesinin çevresinde yaptığı yeşilin her tonuna sahip parkı ve bölgenin manevi zenginliğine uygun sosyal donatı alanları, çocuk oyun grupları ile dev havuzu ilçelilerin hizmetine sundu.
Fomget Halk Oyunları Grubu’nun gösterileri ve Mehter Takımı’nın marşları ile başlayan açılış törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek, AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile çok sayıda Çamlıdereli katıldı.
Açılış töreninde bir konuşma yapan ve konuşması Çamlıdereliler tarafından sık sık “Ankara’nın mimarı Melih Gökçek” sloganlarıyla desteklenen Başkan Gökçek, Şeyh Ali Semerkandi Türbesi’nin maneviyatından bahsederek, “Buradaki bu manevi havayı Ankara’da Hacı Bayram-ı Veli Hazretleri’nin olduğu yerde hissediyoruz. Onun için buranın değeri bambaşka. Gerek ben, gerekse eşim, buraya geldiğimiz zaman ayrı bir manevi havaya bürünüyoruz. Öyle zannediyorum ki tüm Çamlıdereliler bundan dolayı ayrı bir mutluluk yaşıyor” diye konuştu.

FACEBOOK YORUMLARI