LONDRA – İngiltere’nin Cambridge kentinde bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Cambridge Style Week kapsamındaki Ottoman Moda Gösterisi, moda dünyasında geçmişle geleceğe yüz tutacak

Son OsmanlıŞehzadesi Mahmut Francis Namık Osmanoğlu’nun da katılacağı davetin hem İngiltere’de hem Türkiye’de büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Cambridge’de üç yıldır gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören Cambridge Style Week bu yıl 4 – 8 Mart 2015 tarihleri arasında Quy Mill Hotel’de moda severlerle buluşacak. Organizasyon kapsamında 5 Mart 2015’te Ottoman Fashion Show adı altında gerçekleştirilecek defilede ise Osmanlı dönemindeki moda, günümüzle birleştirilerek tarihe yüz tutacak.T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı sponsorluğunda veT.C. Londra Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla düzenlenecek şova yerli ve yabancı çok sayıda konuğun katılması bekleniyor.
Üç yıl önce tamamı gönüllüler tarafından oluşturulan ve daha önceki defilelerde oldukça ses getiren çalışmalara imza atan organizasyonun Kreatif Direktörü Berrin Bugay Lawler, amaçlarının moda çatısı altında binlerce kişiyi bir araya getirerek Cambridge Style Week’i uluslararası platforma taşımak olduğunu söyledi. Projedeki tek Türk olan Lawler, şöyle konuştu: “ Üç yıldır bu organizasyonun başında görev alıyorum. Daha önceki gösterilerimiz de büyük ilgi gördü. Bir Türk olarak elbette ki bu durum beni gururlandırdı. Bu yılki Ottoman Fashion Show’da da büyük başarı elde edeceğimizi düşünüyorum. Organizasyona Kültür ve Turizm Bakanlığı’mızın ve Londra Başkonsolosluğumuzun desteği bizi ayrıca onurlandırdı.”
Ottoman Fashion Show ile amaçlarının Türkiye’nin moda, tasarım ve tekstil alanındaki başarısını, Türk tarih ve kültürünü merak eden çok sayıda Türkiye hayranı oluşturmak olduğunu vurgulayan Berrin Bugay Lawler, “Bu kapsamda yaratıcılığa yönelik tanıtım çalışmalarını sürdürebilir kılmak istiyoruz” dedi.
SON OSMANLI ŞEHZADESİ DE KATILACAK
5 Mart’ta düzenlenecek Cambridge Style Week kapsamındaki “Ottoman Fashion Show” projesine Türkiye ve İngiltere’den tasarımcıların katıldığını belirten Berrin Bugay Lawler, projeyle ilgili şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı sponsorluğunda ve T.C. Londra Başkonsolosluğu’nun katkılarıyla gerçekleşecek olan geceyi en güzel şekilde tamamlamak hedefimiz. Bu şova son Osmanlı Şehzadesi Mahmut Francis Namık Osmanoğlu ve eşi Genevieve Robson da katılacak. (DHA)

FACEBOOK YORUMLARI